Dodnes je stránka G2A stále považována za šedý trh, kde se obchoduje s ilegálně získanými klíči na různé hry. Nakupovat na stránce G2A je již nevýhodné pro všechny, protože se všechny ceny jsou stejné jako na platformách Steam, Origin, Battle.net a další. Cena není až tak důležitá než kvalita a záruka. Na G2A si zakoupíte klíč, ale již nevíte zda klíč opravdu funguje nebo ne, vždy je lepší si koupit klíč na již uvedených platformách (Steam, Origin, Battle.net, Humble Bundle, Epic Games Store, GOG – nejznámější).

Co je to G2A Shield?

G2A Shield je služba, která vám “zaručí” že produkt (v tomto případě klíč) bude funkční, když ne tak by vám měli vrátit peníze. Kdo si doteď myslí, že G2A Shield je dobrou službou a ochrání vás, tak jste byli na omylu. G2A Shield jenom z vás chce vytáhnout peníze, nic víc, když bude klíč vadný (nebude fungovat), tak vám žádný peníze nevrátí.

Tento odstavec byl napsán na základě uživatelských zkušeností.

G2A Shield

Ceny na G2A.com

Dříve byla stránka G2A.com velikou spásou pro lidi, kteří neměli moc peněz na utrácení za hry. Na této stránce jste dříve získali klíč od hry za pár korun, ale v roce 2020 se všechno změnilo. Skoro veškeré hry, které dříve na této stránce stály pár korun, dnes jsou ceny stejné jako na jiných platformách (Steam, Origin, GOG, Humble Bundle a více). Ano, když půjdete na hlavní stránku, tak uvidíte hodně známé hry za pár stovek korun, ale když si zkusíte nějakou hru najít, tak vám to vyhodí ceny, které jsou skoro stejné jako na platformách (Steam, GOG, Origin, Humble Bundle a více). Moc nedoporučujeme na této stránce nakupovat, protože vždy můžete být podvedeni.

G2A Ceny

Co je to šedý trh a proč je G2A šedý trh?

Šedý trh je význam, který označuje stránku / trh, který je na 50% legální a na 50% nelegální. G2A je šedým trhem, protože uváděné klíče na této stránce většinou pochází z vykradených nákladních vozů nebo ze Steamu, kde klíč koupí levněji. Bohužel stránka G2A.com nemůže být zakázaná.

Proč nemůže být stránka G2A zakázaná?

Tato stránka nemůže být zakázaná z jednoho hlavního problému. Je to šedý trh a neporušuje zákony různých států, pokud by G2A porušovala zákony České republiky, tak je vysoká pravděpodobnost, že by tato stránka v této zemi nebyla dostupná.

Z jaké země pochází G2A?

G2A.com pochází z Polské republiky, založili ji Bartosz SkwarczekDawid Rożek v roce 2010. Přesněji tato společnost byla založena v polském městě zvaném Řešov.

A co další služby od G2A? Jsou divné?

Společnost G2A vytvořila službu, která se jmenuje G2A Pay. Používá se na mnoho stránkách a my na tom nevidíme žádný problém. G2A Pay funguje na podobné bázi jako paysafecard. Jinak na ostatních službách od této firmy nevidíme nic divného.

G2A Pay

Proč nenakupovat na G2A?

Toto je asi otázka, kterou si pokládá několik lidí. Pravda je taková, že klíče které jsou na G2A.com, jsou buď divným ale legálním způsobem získány a nebo jsou získány nelegálním způsobem.

Divný způsob získávání těchto klíčů, je takový když chcete ale legálně získat klíč na platformě např.: Steam, tak si můžete Steam nebo jiné platformy přepnout z měny např.: CZK do BAM. Tímto legálním způsobem prodejci na G2A získávají klíče.

Nelegální způsob získávání klíčů je takový, že někdo přepadne nákladní vůz plný krabiček, na kterých jsou vytištěné kódy klíčů. Nelegálních způsobů je mnoho, také jde se nabourat do systému, kde má vydavatel zapsané všechny klíče, které jsou dostupné na Steamu a poté je prodat.

Samozřejmě nedoporučujeme zkusit ani jeden uvedený způsob, jak získat zdarma nebo levně klíče na různé hry. Doporučujeme si hry koupit a tím podpořit vývojáře, kteří na té hře pracovali dlouho.

Jsou v České republice stránky jako G2A?

V České republice je mnoho stránek podobné G2A, akorát mnoho z nich nefungují na principu šedého trhu.

Jaké stránky jsou nejlepší v České republice?

V České republice je mnoho výborných stránek, které se zabývají prodáváním her. Doporučujeme tyto stránky XZone, JRC a Konzole a Hry.

Výsledek

Nedoporučujeme nakupovat na stránce G2A.com, protože si myslíme že tento obchod není dobrý a vždy vás někdo může podvést. Radši si kupte hru na platformách nebo na 100% legitimních stránkách.

Leave a comment