Po prezentaci od Sony, která se odehrávala ve čtvrtek se začaly objevovat další informace o nové konzoli PlayStation 5. Víme, že nová generace PlayStationu nemá být hlučná. Dozvěděli jsme se, že výrobce vynaložil značné úsilí do tohoto potlačení hluku. PlayStation 4 byla velice hlučná konzole z důvodu chlazení.

Vidíme, že konzole má velice futuristický design. PS5 má velice futuristický design, aby proces nebyl tak hlasitý a také kvůli chlazení. Výška má zabránit hluku procesoru. PS5 by měl mít výkonný chladící řešení, toto řekl architekt Mark Cerny.

Předpokládá se, že konzole bez mechaniky bude o znatelnou částku levnější, než edice s mechanikou. PS5 bez mechaniky se bude jmenovat PlayStation 5: Digital Edition. Podle Jima Ryana nabídnout tyto dvě verze konzole je snaha nabídnout hráčům volbu. Také Jim Ryan řekl, že si už mnoho hráčů kupují hry digitálně.

Hráči si také všimli jednoho velmi malého zajímavého detailu na ovladači a na samostatné konzoli. Samostatná konzole a ovladač jsou pokrytý zvláštními symboly, možná to je i povrch. Na tomto povrchu jsou vidět křížky, kolečka a čtverce, klasické znaky PlayStationu.

Také bylo potvrzeno, že bude více barevných variant pro PS5.

Napsal: Lukáš Kraus

Leave a comment