Na hodně stránkách jako je Reddit nebo 4chan kolují všelijaké teorie, které předpovídají kdy by mohla vyjít hra GTA VI. Teorie nebo informace na těchto stránkách, obzvlášť na 4chanu nemusí být moc důvěryhodné.

Nedávno Take-Two Interactive zveřejnili svůj finanční plán na 5 let. V tomto finančním plánu je napsáno, že ve fiskálním roce 2023 chtějí utratit 89 milionů dolarů. Období pro fiskální rok začíná 1. 4. 2023 a končí 31. 3. 2024. V tomto fiskálním roce se zdvojnásobí rozpočet pro marketing. Analytik Jeff Cohen ze společnosti Stephens si myslí, že půjde o vydání GTA VI.

Cohen poukazuje na skutečnost minulého roku, kdy se vydávala hra Red Dead Redemption II. Taky se zvýšil rozpočet pro marketing. U fanoušků GTA V je GTA VI velice očekávaná a žádaná. Myslíme si, že rozpětí mezi GTA V a GTA VI docela dlouhá doba 10 let.

Také je tu druhá varianta, která by se moc nelíbila fanouškům GTA V, kteří se těší na pokračování. Nesmí se zapomínat, že Take-Two Interactive má v plánu během pěti let vydat různých 93 her. 63 z 93 her mají být standardně veliké hry.

Hodně lidí se asi diví proč je mezi GTA V a GTA VI rozestup 10 let. Má to docela jednoduché vysvětlení. GTA Online je velice úspěšná verze GTA V a vydělává obrovský počet peněz, alespoň v několika letech GTA Online vydělalo ohromný počet peněz. GTA Online je hodně dělaná na to, abyste si zakoupili herní měnu (Shark cards). Take-Two Interactive oznámilo počet prodaných kusů od vydání GTA V a to činí přes 130 milionů prodaných kopií.

Zdroj (pouze finanční zpráva): Take-Two Interactive

Leave a comment